Jun 25, 2021 — 18:00

Bad Flowers: Sin Wai Kin, Lucie Rosenfeldová & Alžběta Bačíková

Prázdniny se blíží a s tím i závěr našeho jarního projektu Žen* – Růže – Píseň – Kost. Srdečně zveme na Bad Flowers: poslední živou událost programu, která proběhne v pátek 25. 6. 2021 od 18:00 do 21:00 h v Displayi. Tento večer je inspirován texty britského autora Caspera Heinemanna a jeho přemýšlením o vztahu květin, jazyka a (queer) sexuality. Těšte se na novou performativní přednášku výzkumu Lucie Rosenfeldové, film Alžběty Bačíkové a Sin Wai Kin (fka Victoria Sin).

18:00 Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorkou Hanou Janečkovou.

Lucie Rosenfeldová: Listy k sobě, listy sobě Performativní přednáška o významu florálních metafor a proč a jak je zrazovat ve vztahu k sexualizovanému tělu. Rosenfeldová kriticky pohlíží na univerzalitu botaniky a imaginaci onemocnění.

Alžběta Bačíková: Květomluva

Sin Wai Kin (fka Victoria Sin): If I had the words to tell you I wouldn’t be here now. Tato performance pro kameru autora/ky Sin Wai Kin používá vyprávění, drag a prvky of tajwanské a čínské opery, aby se tázala jak jazyk nejenom dává tvar myšlence ale také jak sám tvaruje naše přemýšlení.


BIO Práce Sin Wai Kin (dříve Victoria Sin) se zakládá na spekulativním psaní, jež propojuje s performancí, pohyblivým obrazem, psaním a tiskem. Tímto způsobem narušuje normativní touhu, identifikaci a procesy objektivizace. Čerpá z osobních prožitků hledání a chtění, a představuje imaginativní narativy, které zkoumají znepokojivý prožitek osobní tělesnosti v rámci sdíleného těla širší společnosti.

Lucie Rosenfeldová (1986) se narodila v Uherském Brodě a v současnosti žije a pracuje v Praze. Centrem autorčiny praxe jsou především dokumentární strategie s prvky autobiografičnosti, přičemž práce na projektech je doprovázena uměleckým výzkumem. Věří, že na konkrétních situacích a zkušenostech může citlivěji předestřít svůj kritický přístup a především lépe nahlédnout jeho stereotypy. Poslední projekty Rosenfeldové Kousky anestezie a Nepokoje vlastniho se vztahují k tématům náležení a měnící se povaze vztahu reprezentace a těla. Autorka se rovněž podílela na různých skupinových projektech, v současnosti je to výzkum Právo na obraz s Matějem Pavlíkem.

Alžběta Bačíková (1988) je umělkyně a kurátorka žijící v Praze. Bačíková se věnuje ve své umělecké tvorbě hlavně dokumentárním strategiím v současném umění, což také reflektuje její teoretický výzkum. V roce 2018 dokončila doktorát na FAVU. Byla rezidentkou v Art in General v New Yorku (2019), Artist-in-Residence Programme ve MuseumsQuartier ve Vídni (2018) a finalistkou Ceny Jindřicha Chalupeckého (2018). V letech 2017–2020 působila jako kurátorka Etc. Gallery v Praze. V současnosti vede online platformu Artycok.TV.


Image description: Victoria Sin, If I had the words to tell you we wouldn’t be here now, 16 January 2019, Chi-Wen Gallery, Taipei. Photo: Ivy Tzai. Courtesy Chi-Wen Gallery