Aug 26, 2021 — 19:00

Staré duté uši vyhloubené z poslechu

Zvukové nástroje ponořené v nádobách s kapalinou vytvářejí bubliny a akustické filmy, znějící bubliny reagují na změnu tlaku tvarem a povrchovým napětím. Divák je jako pasivní sonar, pohybující se v barevných fazetách pěnového zvukového pole.

Alex Mendizabal se zajímá o pauzy a jejich důsledky. Od dětství skládá pro soubory, orchestry, sólisty a hráče na kameny a papír. Je zakladatelem skupin jako jsou Curva Chiusa, Monnezza Sonora nebo Zine Animau. Natočil přes tucet malých oper, vystupoval například v Museo Serralves v Portu, Museo Reina Sofia a La Casa Encendida v Madridu, Biennale d'Arte Venezia, Whitney Museum nebo Rotterdam Film Festival.

Petr Válek žije a pracuje v rodinné vile v Loučné nad Desnou v Hrubém Jeseníku. V posledních letech staví a dekonstruuje z nalezených předmětů mechanické a elektromechanické hudební nástroje nebo kinetické skulptury. Jako dlouhovlasý mašíbl v koženkovém saku, bizarní noisový muzikant a vynálezce Der Marebrechst pravidelně ve svém domácím studiu nahrává krátká “instruktážní” videa, které zveřejňuje na svém kanále na YouTube.