Apr 12, 2018 — 18:00

Taraneh Fazeli - Calling in sick

V rámci doprovodného programu k výstavě Multilogues on the Now: O zdraví, práci a emocích / as part of an accompanying program for the Multilogues on the Now: O zdraví, práci a emocích exhibition

→O WORKSHOPU: Jedná se o workshop tělesné komunikace zaměřený na vyprávění o nemoci. Účastníci se prostřednictvím gestických, haptických nebo jazykových cvičení rozpomínají na vlastní zkušenosti, kdy jim nebylo dobře nebo volali do práce a oznamovali svojí nepřítomnost v důsledku nemoci. Skrze workshop budou účastníci zvažovat, jakým způsobem se v různých kontextech (medicínském, profesním atd.) proměňuje jazyk, kterým o nemoci mluvíme i zkušenost, kterou s ní máme. Součástí workshopu budou experimenty s tím, jak společně vytvářet pečující a důvěrnou komunikaci, která je schopná uznávat vzájemné rozdíly, i s tím, jak můžeme nemoc přetvářet z individuální na kolektivní zkušenost. „Calling in Sick“ bude na základě dialogicky strukturovaných cvičení zkoumajících sociální skupinovou dynamiky a prostřednictvím uměleckých děl a výňatků z memoárů o nemoci promlouvat o důvřenosti a chronicitě.

→REGISTRACE: Tato akce je zdarma a je otevřená všem. Vzhledem k intimnímu charakteru workshopu je prostor omezen, proto vás prosíme o registraci do 12. dubna 2018 do 12:00. Prosíme, zaregistrujte se zde: https://www.eventbrite.com/e/calling-in-sick-tickets-44722186263

Chcete-li nám pomoct k lepšímu pochopení vašich zájmů a potřeb při utváření tohoto workshopu, doplňte při registraci několik vět, které popisují váš zájem o tato témata a nám pomohou workshop přizpůsobit. Zahrňte zde prosím také fyzické potřeby přístupu do prostoru či jazykové potřeby (překlad do češtiny, znakového či jiného jazyka). Dejte prosím vědět, zda přijdete s dětmi. Budeme se snažit vám vyjít v ústřety. Na workshopu bude k dispozici občerstvení s nízkými alergenními hodnotami, voda a čaj.

→O TARANEH FAZELI: Taraneh Fazeli je kurátorka, výzkumnice, redaktorka a pedagožka z New Yorku. Fazeli se dlouhodobě zabývá institucionální kritikou vevnitř uměleckých organizací. Zajímá jí umění jako prostor pro prefigurativní politiku, kritický diskurz a somatické léčení.