Představivost a konceptuální umění; Sbírka Lászlóa Bekeho v mezinárodním kontextu (vernisáž 23. 3., 19:00; 24. 3. – 28. 5. 2017))

tranzit.hu představuje na půdě pražského tranzitdisplay projekt Lászlóa Bekeho zvaný Představivost (Imagination) – první sbírku maďarského konceptuálního umění z roku 1971.
(more…)


tranzitdisplay_-_paul_chaney_-_poster_web

Paul Chaney: Donetsk Syndrome Diagrammatic (vernisáž 15. 12., 19:00)

Diagram Paula Chaneyho zprostředkovává ve zhuštěné formě to, co je těžko představitelné a ne snadno přístupné lidskému měřítku. Pokládá si otázku: jaký je konkrétní vztah mezi událostí Velkého třesku a současné patové války na Ukrajině? Pokud změníme radikálně úhel pohledu a začneme souvislosti našich životů vnímat v kontextu vývoje hmoty a také přistoupíme na to, že antropocentrické vnímání dějin není jediným klíčem k pochopení zdánlivě lokálních konfliktů, pak máme šanci zahlédnout sami sebe a naši omezenost na prahu nové epochy antropocénu.


(more…)


morning_croped

feminist takes on yugoslav black film, take III, 17. 6. – 28. 8. 2016

Display, Asociace pro výzkum a kolektivní praxi
&
Delve, Institute for Duration, Location and Variables

si Vás dovolují pozvat na:

Feminist Takes on Yugoslav Black Film, Take III
Setkání a diskuze / výstava
pátek, 17. června, 2016
14.00 – 21.00


(more…)


title

artificial cinema 19. 3. – 29. 5. 2016 (vernisáž 18. 3. 2016, 19:00)

Kurátorem výstavy je Mohammad Salemy a tým výzkumníků z “The New Centre for Research and Practice”, výstava je výsledkem rozsáhlé spolupráce a snahy prozkoumat historii sci-fi kinematografie a její zakořeněné schopnosti dosáhnout syntetizované vize budoucnosti umění. Výstava sleduje trajektorii od antropokinematografie – kinematografie zaměřené na člověka – směrem k otevřenější a komplexnější filmové spolupráci mezi lidmi a stroji. Prostřednictvím několika kurátorsky pojatých softwarových programů, napsaných a strukturovaných ve spolupráci s Tonym Yanickem, architektem algoritmu tohoto projektu, vytváří stroj logicky a automaticky dvě jednokanálová videa za použití výsledků výzkumu účastníků. Na tato uměle vytvořená videa následně reaguje malíř Sam Samiee působící v Amsterdamu.

Kurátorský tým: Lou Cantor | Manuel Correa | Quinn Dougherty | Jake Hamilton | Zves Konstantinos | Olivia Leiter | Marii Nyröp | Mohammad Salemy | Sam Samiee | Joshua Westerman | Tony Yanick
Záznam z komentované prohlídky s kurátorem Mohammadem Salemy


(more…)


reinventing horizons

reinventing horizons – symposium & kniha (17. a 18. 3. 2016)

Display, asociace pro výzkum a kolektivní praxi Vás zve na Mezinárodní symposium, uvedení knihy “Reinventing Horizons” a vernisáž výstavy “Artificial Cinema”.

“Reinventing Horizons” – symposium & kniha
Co zmůžeme v rámci omezení dnešní doby? Jaké jsou diskursivní možnosti a podmínky akceleracionismu? Jaké jsou vklady a aspirace takového jazyka a takového snažení?


(more…)